مقالات و اخبار
 
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 42
دیروز : 5
افراد آنلاین : 1
همه : 770
چت باکس
تور استانبول
استانبول يا قسطنطنيه بزرگ‌ترين شهر كشور تركيه و مركز فرهنگي و اقتصادي آن است. اين شهر در كنار تنگه بسفر و درياي مرمره قرار دارد. تنگهٔ بسفر دو قارهٔ آسيا و اروپا را ازيكديگر جدا مي‌كند و استانبول تنها شهر بزرگ جهان است كه در دو قاره قرار دارد. بندر طبيعي شاخ طلايي يا خليج در اين شهر واقع است.

آب و هواي استانبول
تابستان‌هاي گرم و مرطوب و زمستان‌هاي سرد، باراني و برفي ويژگي آب و هواي استانبول است و اين شهر تا حدودي بادخيز است

تعدادي از جاذبه‌هاي گردشگري استانبول
موزه اياصوفيا استانبول
مسجد اياصوفيه كه از مهمترين جاهاي ديدني استانبول است، در دوره امپراتوري بيزانس به سال ۵۳۲ ميلادي بنا به دستور امپراتور كنستانتين اول، توسط رياضيدان ها و فيزيكدان هاي مشهور طراحي و در ۵ سال توسط ۱۰ هزار كارگر و صد استاد فاخر احداث شده است. اين بنا قبل از ساخت كليسا معبدي از معابد رومي بوده است. در قرن ۶ ميلادي توسط جاستنيانوس مورد بازسازي و مرمت قرار گرفت. در سال ۱۴۵۳ با فتح استانبول به وسيله سلطان محمد فاتح و اضافه شدن چهار مناره در چهار سوي آن، اياصوفيه به مسجد تبديل شد. در سال ۱۹۳۵ به بعد اين مسجد با عنوان موزه در اختيار عموم و گردشگران تور استانبول قرار گرفت.

مسجد سلطان احمد استانبول
يكي از معروف‌ترين ديدني‌هاي استانبول و شهرت آبي شهر؛ مسجد آبي ۴۰۰ ساله‌اي‌ست كه خود ترك‌ها آن را مسجد سلطان احمد مي‌نامند، اما ميان گردشگران به مسجد آبي مشهور است؛ هم به دليل كاشي‌كاري‌هاي آبي‌اش و هم روايتي قديمي از قايق‌رانان درياي مرمره كه انعكاس آبي دريا روي ديوار‌هاي مسجد شگفت‌زده‌شان مي‌كرده. مسجد آبي، شاهكاري است از آقا ‌محمدِ معمار كه ساخت آن هفت سال طول كشيده و شش مناره‌ باريك آن از بسياري نقاط شهر پيداست.

برج دختر استانبول

مينياتورك استانبول

تنگه بسفر استانبول
تنگه بسفر (Bosphorus) يكي از مكان هاي ديدني استانبول است كه دو قاره آسيا و اروپا را از يكديگر جدا مي‌كند. شهر استانبول در دو طرف اين تنگه قرار گرفته است. طول اين تنگه ۳۰ كيلومتر و عرض آن متغيير بين ۷۰۰ تا ۳۵۵۰ متر است و محيطي مناسب براي قايق راني آن هم با قايق هاي سنتي و قديمي مي باشد . براي مشاهده كامل اين تنگه بايد با قايق سفر كنيد .در كنار اين تنگه ويلاها و هتل هاي مدرن با نماهاي زيبا و مرمري در كنار روستاهاي سنگي ، قلعه ها و دهكده هاي ماهيگيري و بناهاي تاريخي مثل كاج چراغان و كاخ دولما باغچه واقع شده اند كه در شب با نورپردازي ، زيبايي و شكوه آن دو چندان مي شود .
حركت قايق در اين تنگه به شكل زيگزاك است كه زيبايي و شكوه تمامي مناطق  تنگه بسفر را تماشا كنيد . همچنين قايق هاي اختصاصي براي علاقه مندان وجود دارد كه به صورت شبانه روزي به حركت در اين تنگه مي پردازد.

روملي حصار استانبول

يدي كوله (هفت برج) استانبول

برج گالاتا استانبول

كاخ توپكاپي استانبول
كاخ توپكاپي (Topkapi Palace Museum) در محل تلاقي تنگه بسفر ، خليج شاخ طلايي و درياي مرمره قرار گرفته است. اين كاخ متعلق به قرن ۱۵ تا ۱۹ ميلادي و دوران امپراطوري عثماني است. اين كاخ در گذشته محل زندگي سلاطين عثماني بوده و داراي باغ بسيار زيبا و باشكوهي است.
در سمت راست اين كاخ درختان سرو قرار گرفته و مطبخ هاي كاخ نيز در همين سمت جاي گرفته اند. در قسمت چپ كاخ حرمسرا قرار دارد. در اين بخش همسران و فرزندان سلاطين زندگي مي‌كرده‌اند . سومين بخش كاخ نيز شامل سالن اجتماعات ، كتابخانه احمد سوم ، نمايشگاهي از لوازم شخصي سلاطين و خانواده سلطنتي جواهرات بسيار مشهور و قيمتي و نيز مجموعه اي از دست نوشته ها مي باشد.
در اين موزه بسياري از آثار ادبي و هنري ايران و آثاري همچون لباس پيامبر(ص) ، لباس حضرت فاطمه , زير انداز خانه حضرت فاطمه , لباس خونين امام حسين كه تنها يكبار در سال گشوده ميشود كه براي حفاظت آن است , شمشير حضرت علي (ع) ، شمشيرهاي مختلف ايشان، دندان، مو، كفش، مجموعه‌هاي كريستال، نقره و ظروف چيني كه مربوط به دوره امپراطوري عثماني است و … نگهداري مي‌شود.
اين كاخ در ميان قرون وسطي و زمان معاصر قرار دارد و مي تواند نشانگري از معماري قصر سازي رومي وبيزانسي و اسلامي باشد . اين قصر چه از نظر حجم موزه ها و تالارها چه از نطر اهميت اشياي گران قدرش از مهمترين موزه هاي جهان و مهمترين و مقدس ترين موزه جهان اسلام است و بيش ۸۶ هزار شي ارزشمند دارد و خود قصر كه نميتوان بهايي برايش معين كرد. و بايد گفت كه اهميت ديگر آن به خاطر كيفيت آثار آن است بخصوص اشياي پيامبر و ائمه و عمر و ابوبكر با حساسيت فوق العاده نگهداري ميشود.

كاخ بيلربي استانبول

كاخ چراغان استانبول

كاخ دلمه‌باغچه استانبول
كاخ دولما باغچه (Dolma Garden House Istanbul) يكي از ديدني ها و جاذبه هاي استانبول است كه محل تردد توريست هاي بسيار زيادي شده است. كاخي بزرگ با سبك معماري اروپايي (فرانسوي) كه در حدود ۶۰۰ متر است و محل برپايي آن ساحل اروپايي بسفر است . قسمت بيروني كاخ دولما باغچه توسط سلطان عبدالمجيد اول، پادشاه عثماني ساخته شده است.
يك سالن بزرگ در اين كاخ وجود دارد كه به دليل وجود ۵۶ تا ستونش مشهور تر است و يك چلچراغ بزرگ با وزن حدودي ۵ تن و ۷۵۰ لامپ زيبا تر شده است. اين چلچراغ توسط ملكه ويكتوريا به تركيه اهدا شده است.
در گذشته اين كاخ محلي براي نگهداري انواع پرنده هايي بوده كه از سرزمين هاي مختلف به اين مكان آورده و نگهداري ميشدند تا پادشاه لذت ببرد.
تمامي ساعت‌هاي كاخ بر روي ۹:۰۵ متوقف هستند، ساعتي كه آتاتورك، موسس جمهوري تركيه، در اين كاخ در تاريخ ۱۰ نوامبر ۱۹۳۸ وفات يافته است.

تپه‌هاي چامليجا (بام استانبول)

جزيره بيوك آدا (يا پرنسس) تور استانبول

موزه هنرهاي اسلامي تركيه و استانبول

موزه باستان‌شناسي استانبول

موزه فرش تركيه و استانبول

بازار بزرگ استانبول (كاپالي چارشي)

ميسير چارشيسي (بازار ادويه) استانبول

موزه موزاييك واقع در بازار پشت اياصوفيه استانبول

موزه قالي واقع در مسجد سلطان احمد استانبول

سفر به استانبول
شما مي توانيد هم به صورت زميني و هم به صورت هوايي به استانبول سفر نماييد

سفر زميني استانبول
با استفاده از اتوبوس و يا وسيله نقليه شخصي و عبور از مرز بازرگان مي توانيد وارد خاك تركيه شده و از آنجا به استانبول برويد . زمان تثريبي سفر از مرز بازرگان تا استانبول با ماشين 24 ساعت مي باشد

سفر هوايي استانبول
تثريبا از تمامي فرودگاه هاي كشور هر روزه براي استانبول پرواز وجود دارد و كافي است شما بليط هواپيما را خريداري نماييد

نرخ و قيمت تور استانبول
باتوجه به اينكه هم مي شود به استانبول زميني و هم هوايي سفر نمود در نتيجه اين قيمت و نرخ كاملا به سفر شما و مبدا سفر شما بستگي دارد

منبع : سرزمين تور
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۰۲:۱۹:۴۲ ] [ vahid ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By tinablog :.

درباره وبلاگ

طراحي فروشگاه اينترنتي و سايت ساز با بيش از 130 امكان مختلف و منحصر بفرد در ايران سايت ما : pineportal.com
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب

|